Як з'єднати ламінат між кімнатами
Найчастіше, найважчим завданням, з якою стикаються при монтажі ламінату, це з'єднання матеріалу в місцях переходу. З'єднання ламінату не повинно перешкоджати пересуванню по приміщенню, має бути гладким і непомітним. Розглянемо далі варіанти, які застосовують при з'єднанні країв ламінату.
Паркетна дощка Барлинек за хорошою ціною в Харкові від магазину Паркетіко.
Якщо ви перший раз проводите укладку ламінату, то звичайно, з'єднувальні роботи викличуть у вас деяке утруднення. Професіонали ж, справляються з цим завданням легко. Для того щоб з'єднати матеріал, вони використовують спеціальне приладдя, які значно полегшують весь процес. Отже, з'єднати ламінат можна, використовуючи сполучну планку. Закріплені таким чином стики матеріалу міцно утримуються в такому положенні, вони не переміщаються. Планка щільно прилягає до зовнішньої сторони ламінованої плашки, поему, випадково потрапила вода або пил, не мають ні найменшого шансу просочиться через неї, і таким чином, не завдають шкоди матеріалу.
Коли ж, і в яких випадках з'єднують ламінат? З'єднують в тому випадку, якщо заплановано прибрати поріг між кімнатами. В такому випадку, в важкодоступних місцях, ламінат з'єднують, використовуючи планки. Так само, може виникнути необхідність, з'єднати ламінат з іншим покриттям підлоги. Це може бути паркетна дошка, ковролін, плитка і т.д. В такому випадку, розміри матеріалів можуть відрізнятися. Щоб зрівняти їх з'єднання, і використовують з'єднувальний профіль. У приміщеннях, які обладнані драбинами, з'єднують сходинки, використовуючи планки і спеціальні куточки.
Купуючи ламінат, дізнайтеся у продавця, які сполучні матеріали до нього підходять. Адже їх безліч, вони можуть відрізнятися не тільки кольором, призначенням, але і матеріалом. Існують такі планки:
- Прямі сполучні планки, за допомогою яких з'єднують ламінат між собою, інший матеріал, плитка, ковролін. Рівень яких, сильно не відрізняється від ламінату.
- Планки, які використовують при різних рівнях, що з'єднуються. Таке з'єднання приховує сильний перехід, згладжуючи його.
- Профілі для стикування в кутових поверхнях, які перпендикулярні основним покриттям. Наприклад, оформлення кутів сходів.
- Закінчує профіль, служить кінцевим з'єднанням ламінату, закриваючи його відкриту частину.
Укладання ламінату передбачає наявність більш ширших швів. А планки, як раз, здатні приховувати ці шви. Розширювальний шов необхідний, так як, в разі розширення матеріалу, йому необхідна деяка свобода. В іншому випадку, в місцях з'єднання матеріал почне деформуватися.
Матеріали, з яких виготовляють профіль, бувають:
- Ламінований. Виготовлений з того ж матеріалу, що і сам ламінат. При цьому малюнок, який наноситься на профіль, може точно повторювати малюнок ламінованих плашок. Використовуючи такий профіль, можна зробити місце з'єднання практично непомітним. Найчастіше використовуються в дверних проходах.
- Металеві сполучні планки використовують в приміщеннях, які витримують значні навантаження.
- Планки з пластика дуже пластичні, тому вони незамінні в нерівних місцях з'єднання.
- Виготовлені з гуми. Їх використовують для того, щоб забезпечити належний рівень безпеки. На спусках і сходах можна зустріти такі профілі.
Всі планки продають з системою кріплення, яка йде до них в комплект.
Загальну картину ремонту можна оцінити по-достоїнству тільки в тому випадку, коли якісно виконані всі оздоблювальні елементи. Саме вони завершують інтер'єр, поєднуючи всі стики, кути і переходи. Ось чому, до сполучних робіт слід ретельно підготуватися і все продумати.