Укладання паркетної дошки
Паркетна дошка - сучасне, якісне, дерев'яне підлогове покриття. Вона має величезні переваги перед іншими відомими світу варіантами підлогового покриття. Якщо було прийнято рішення використовувати в приміщенні саме паркетну дошку, то тоді Вам потрібно знати способи її укладання.
Перший спосіб - це установка так званим «плаваючим» методом, за принципом замкового з'єднання, що має на увазі з'єднання один з одним, без прикріплення до основи. Таке безклеєвої з'єднання набагато спрощує весь процес, і зводить можливість помилитися при виконанні даної роботи до мінімуму. Так само, замкове з'єднання підвищує витривалість статі до навантажень і зміни температури приміщення, що теж є важливим фактором. Ще один плюс цього з'єднання в тому, що в будь-який момент підлогу можна демонтувати при переїзді, або ж у разі заміни пошкодженої дошки. (Видалити - Після установки, паркетна дошка покривається лаком.) Замість цього пишемо: Після монтажу паркетної дошки Ваш пол готовий до використання. Вся паркетна дошка має заводське захисне покриття - лак, натуральне масло або UV-масло. «Плаваючий» спосіб укладання - найкращий спосіб на сьогоднішній день, але якщо приміщення має велику площу, то тоді, буде потрібно приклеювати дошки до основи. Виробники рекомендують робити температурні шви на кожні 50м2 статі при укладанні плаваючим способом. Між підставою і дошкою обов'язково кладеться спеціальна прошарок, яка грає роль шумоізоляції.
Другий спосіб - укладання на клей. Сенс, той же - замкове з'єднання, тільки в цьому випадку паркетна дошка приклеюється на підготовлену поверхню - бетонна стяжка або вологостійка фанера.
Паркетна дошка Черс зі Швеції прямуй за посиланням.
Обов'язковою умовою при укладанні паркетної дошки, без сумнівів, є температура, вона повинна бути вище 18 градусів Цельсія, а вологість 30-60%. Яким би чином ви не укладали паркетну дошку, необхідно знати головні правила: підстава обов'язково повинно бути сухим, чистим, рівним. Під підставу рекомендується використовувати або ДСП, або фанеру на рівну стяжку, покриту пароізоляцією. При укладанні такої підлоги потрібно пам'ятати про сезонні зміни погоди, а також про залишені зазорах по периметру приміщень, для розширення дощок (мінімум 1,5 мм).
Паркетна дошка може бути покладена, як горизонтально і вертикально, так і по діагоналі. Вибравши укладання по діагоналі, врахуйте, що запас на підрізування паркетної дошки повинен бути мінімум 12%.
При використанні дошки без початкового покриття, вона покривається лаком або спеціальним маслом, попередньо, будучи ретельно відшліфованою. І, останнім кроком є установка плінтусів, вони кріпляться на стіну за допомогою монтажного клею або спеціальних скоб.
Поділитися в соціальних мережах: