Наші послуги

Ремонт і підготовка підстав

    

   Якість і термін служби будь-якого підлогового покриття на 90% залежить від правильності його монтажу. Правильний монтаж починається з оцінки якості підстави, в сучасному будівництві це як правило цементно піщані стяжки. Для того, щоб якісно змонтувати ламінат, LVT або паркетну дошку, основа повинна бути рівним (перепад по висоті <2 мм на 2-метровій рейці), сухим (вологість <2% СМ) і міцним (ударна міцність 20 МПа - Марка М200) . Так само, на стягуванні не повинно бути тріщин, допускають волосяні тріщини, відхилення від горизонтальної площини не більше 0.2% від розміру приміщення (в цілому не більше 50 мм).

   При виготовленні стяжки необхідно виконати прокладку демпферного стрічки по периметру приміщення і в дверних отворах, виконати деформаційні і помилкові (компенсаційні) шви. Деформаційні шви заповнюються поліуретановим герметиком, а помилкові зачиняються ремонтної масою для стяжок. Мінімальна товщина стяжки 60 мм, в місцях пролягання трубопроводів, товщина стяжки повинна бути мінімум 45 мм над трубами. Наявність армуючої Сітки з вічком 100х100х3 в середині шару стяжки обов'язково.

    В нашій професійній практиці укладання підлогових покриттів, ми найчастіше стикаємося зі стяжками, які не відповідають даним вимогам. У цих випадках, ми використовуємо технології підготовки та ремонту підстав, розроблені німецькою компанією Uzin Utz AG.

    Почнемо з тих дефектів, які відразу видно - це тріщини. Великі тріщини, як правило, проходять через всю товщину стяжки і в місці перетину двох тріщин, Стяжка зазвичай відірвана від підстави на яке вона змонтована. Це призводить до руху сусідніх ділянок стяжки відносно один одного, що є недопустимим. Ця проблема усувається таким чином: тріщина розшивається дискової машиною на глибину до 20 мм, кожні 30 см на тріщини наносять поперечні розрізи, в які вкладаються спеціальні металеві скоби. Далі ми використовуємо двокімнатну епоксидний смолу Uzin KR 516, заповнюємо їй тріщину. Смола швидко висихає і твердне з виділенням тепла, при цьому утворюється надійне зміцнення тріщини. Так само, часто зустрічаються не наскрізні тріщини, в цьому випадку ремонт проводиться таким чином: тріщина розшивається дискової машиною на глибину до 20 мм, грунтується область навколо тріщини на ширину 30 см в кожну сторону від тріщини, шпаклюється ремонтною сумішшю Uzin NC 182, потім зверху укладається спеціальна армована мембрана Uzin RR203 з заходом 30 см на кожну сторону від тріщини і зверху шпаклюється ремонтною сумішшю Uzin NC 182. Загальна товщина такої технології 1 мм.

    Далі, ми переходимо до етапу перевірки рівності підстави: горби шліфуються дискової машиною Wolf, варто відзначити, що дана операція проводиться без пилу. Лінзи (ями) заповнюються сумішшю Uzin NC 182. Перепади під двометровою рейкою не повинні перевищувати 2 мм, ці вимірювання проводимо за допомогою спеціального вимірювального клину. Рівність підстави грає важливу роль в терміні служби підлогового покриття. При укладанні таких матеріалів як ламінат або паркетна дошка із замковим з'єднанням типу клік, на нерівному підставі будуть виникати скрипи в самому замковому з'єднанні через великий амплітуди руху дощок один щодо одного, це призведе до швидкого руйнування замкової системи і виникнення щілин в підлогове покриття.

    Вологість підстави вимірюється гігрометром Wolf, при вологості підстави <2% СМ, можна приступати до монтажу підлогового покриття. Підвищена вологість підстави, призводить до того, що надмірна волога проникає в підлогове покриття і викликає його необоротну деформацію, може бути причиною утворення грибка під покриттям підлоги. При підвищеній вологості підстави існує два шляхи вирішення: чекати поки підставу висохне природним шляхом, для цього необхідно забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні, або використовувати спеціальні грунтовки блокують вологу. Використання грунтовок зазвичай застосовують для прискорення виконання робіт. Технології компанії Uzin дозволяють укладати покриття для підлоги навіть на мокрі засновуючи, природно це веде до істотного подорожчання підготовки підстави.

    Основна проблема з якою ми стикаємося - це низька міцність цементно піщаних стяжок. Для перевірки міцності ми використовуємо молоток Шмідта або спеціальний інструмент для нанесення подряпин, за характером подряпин можна судити про міцність підстави. Стяжки з міцністю 10-15 МПа (марка стяжки М100, М150) підходять для монтажу ламінату, паркетної дошки і LVT виключно плаваючим способом (без клею). Якщо необхідно приклеїти підлогове покриття до основи, міцність основи повинна бути мінімум 20 МПа (марка стяжки М200), при більш низькій міцності підстави є ризик його руйнування. Руйнування стяжки відбувається в слідстві передачі напруги в підлогове покриття, через природне розширення і стиснення, через клейовий шов на стяжку. Технології компанії Uzin Utz AG дозволяють приклеювати покриття для підлоги на стяжки з мінімальною міцністю 15 МПа. Суть технології полягає в застосуванні спеціальних армуючих і консолідуючих грунтів, а так само використання розділових армирующих мембран, таких як Uzin Multimoll Vlies і RR188. Дана технологія дозволяє компенсувати напруги виникають в підлогове покриття і створити міцну основу.

    Для укладання таких підлогових покриттів як, рулонний ПВХ, лінолеум, клейовий LVT, важливою характеристикою підстави є його гладка поверхня, без подряпин, раковин, сколів і тріщин. Так як дані покриття для підлоги мають невелику товщину 2-6 мм, будь-який дефект підстави відразу проявитися на поверхні підлогового покриття. Для створення якісної гладкої поверхні застосовують нівелюють маси, такі як Uzin NC 170 і NC 160. Товщина шару нівелює маси 3-4 мм.

    При укладання підлогових покриттів плаваючим способом, таких як ламінат і паркетна дошка, поверхня стяжки повинна бути очищена від забруднень будівельними матеріалами, і обезпилена за допомогою нанесення грунту на водній основі. При клейовому монтажі підлогових покриттів поверхню стяжки повинна бути обов'язково оброблена шліфувальною машиною з використанням шліфувального паперу зерно Р60.

    Підготовка підстави - ключовий етап перед укладанням підлогових покриттів. До нього слід поставитися уважно, адже від цього залежить термін експлуатації вашого статі.

Поділитися в соціальних мережах: