Як вибрати паркет?

Як Вам вже відомо, паркет має кілька варіантів конструкції, це може бути тришарова паркетна дошка, інженерна дошка, масивна паркетна дошка і штучний паркет. Особливості конструкції і загальні характеристики перерахованих видів дерев'яних підлогових покриттів описані в статті «Сучасні види паркетних підлог». Для повної ясності необхідно уточнити, що художній і палацовий паркет за своїми характеристиками і експлуатаційним вимогам похід на звичайний штучний паркет або масивну паркетну дошку, а модульний паркет, конструкція якого виконана на основі вологостійкої фанери, нічим окрім дизайну не відрізняється від інженерної дошки. Тому в цій статті ми розглянемо можливості застосування паркетних підлог трьох основних типів: інженерна дошка, масивна паркетна дошка і тришарова паркетна дошка.

Отже, якщо Ви бажаєте придбати паркетну підлогу для свого будинку або офісу, ми допоможемо зробити раціональний вибір. Будемо виходити з того факту, що вартість паркетної підлоги висока, а тому термін його експлуатації повинен бути довгим, щоб витрати на його придбання були виправдані. Таким чином, довговічність паркетної підлоги стає пріоритетним критерієм при виборі конструкції паркету. Розглядати таку якісну характеристику паркетного статі як довговічність, не можна у відриві від умов його експлуатації. Так, наприклад, термін служби масивної паркетної дошки значно більше, ніж у тришарової, однак це твердження справедливе лише за певних умов експлуатації. Крім того, необхідно зробити важливе застереження, під довговічністю слід розуміти не стільки термін експлуатації до повного зносу, скільки тривалість експлуатації до першого ремонту, а також враховувати трудомісткість ремонту і його вартість.

З огляду на все вищевикладене, ми приходимо до висновку про те, що перед нами стоїть завдання вибрати паркетну підлогу, який би в наших конкретних умовах прослужить як можна довше і не змінить свій первісний вигляд, а в разі необхідності ремонт паркетного покриття не потребуватиме великих витрат часу і грошових коштів.

Якщо необхідний Квик степ ламінат то переходьте за посиланням.

У цій статті ми розглянемо всі фактори впливу на довговічність паркетної підлоги, включаючи його конструкцію, тип покриття, допустимі умови експлуатації, а також вартість обслуговування і ремонту. В результаті, ми отримаємо зведену таблицю, в яку внесемо всі критерії оцінки паркетних покриттів і значення або цінність кожного критерію. За допомогою цієї таблиці Ви зможете провести визначити оптимальний варіант паркету, найбільш повно відповідає Вашим експлуатаційним і естетичним вимогам.

Почнемо з абсолютно очевидного факту - товщина робочого шару паркету визначає тривалість його експлуатації до повного зносу. Уповільнити знос паркетного статі допомагають міцні лаки і паркетне масло, які використовуються його для захисту, але якщо прийняти, що сучасні лаки досить близькі за своїми технічними характеристиками, то при інших рівних, порівнювати потрібно саме товщину робочого шару, а тут все просто - чим товще , тим довше термін експлуатації.

Тепер розглянемо захисне покриття, воно може бути виконано лаком або маслом. Можна також вказати, що масло і масло-віск не одне і теж, але практичний досвід експлуатації говорить про те, що з точки зору довговічності скільки-небудь відчутного відмінності між ними немає. Тому розглядати ми буде два принципово різних варіанти покриття: лак і масло. Безумовно, стійкість до зношування у лаку вище, ніж у масла, однак, на користь масла свідчать такі факти:

1) Лак дуже чутливий до ударів, якщо ви упустите на лакований паркет важкий предмет, то ймовірність того, що лак в місці удару зруйнується або відшарується, дуже висока. Руйнування лакового покриття неминуче призведе до того, що негативний вплив вологи і забруднень зіпсує зовнішній вигляд паркету.

2) Вартість ремонту лакового покриття висока, а крім того це пов'язано з незручностями, адже для ремонту доведеться повністю звільнити приміщення.

На відміну від лаку, який захищає поверхню, масло глибоко проникає в волокна деревини і захищає паркет від забруднень як би зсередини, при цьому просочена маслом деревина стає міцнішим, що уповільнює її знос. Звичайно ж, покриті маслом підлоги вимагаю поновлення частіше, приблизно один раз в три роки при середній експлуатаційному навантаженні, але процедура такого планового ремонту швидка і не дорога.

Тепер, коли ми розібралися з найважливішими факторами що впливають на термін експлуатації і збереження зовнішнього вигляду паркетного статі, розглянемо діапазон возможней застосувань різних типів паркету. Детально розбиратися в причинах ми не станемо, детальний опис конструкцій і як наслідок можливостей застосування різних видів паркетних підлог представлено в статті «Сучасні види паркетних підлог», відзначимо лише, що самим невибагливим є інженерний паркет, а самим вимогливим масивна паркетна дошка або просто масив. Строго кажучи, всі паркетні підлоги вимогливі до вологості і температури, але в реальному житті важко підтримувати ці параметри на оптимальному рівні. Тому, третім за значимістю фактором, який впливає на довговічність паркету, буде здатність його конструкції безболісно витримувати коливання температури і вологості. Найбільшу амплітуду коливань вологості і температури (важлива також швидкість і частота цих коливань), здатний витримати інженерний паркет, друге місце займає тришарова дошка і найбільш чутливий до змін показників вологості і температури масив.

Залишається додати, що на вибір паркету можуть впливати ще безліч суб'єктивних чинників, таких як формат, дизайн, фактура і так далі. Розглядаючи вибір паркетного покриття з точки зору довговічності і практичності, ми свідомо не беремо до уваги суб'єктивні чинники.

Для складання зведеної таблиці, яка покликана допомогти нам вибрати оптимальний паркет, необхідно присвоїти значення кожному з трьох основних критеріїв оцінки паркету, які ми визначили, як роблять істотний вплив на довговічність паркетного покриття: Оціночна значення присвоюється на основі кількості можливих ремонтів покриття з використанням механічної обробки поверхні (шліфування). Якщо прийняти, що реставрація паркетного статі з застосуванням шліфування проводиться один раз в 15 років (усереднене значення) і знаючи товщину робочого шару, яка знімається в процесі шліфування, можна визначити термін служби паркетної підлоги для кожного типу паркету.

При шліфуванні знімається від 1 до 1,5 мм верхнього шару, цей показник залежить від ступеня зносу, характеру пошкоджень і використовуваного обладнання. У звичайних випадках, коли екстраординарних пошкоджень немає, використовується сучасне обладнання, товщина шару, що знімається не перевищує 1,5 мм. Таким чином, термін служби паркетних підлог складе:

Тип паркета

Количество ремонтов

Срок службы

Массивная доска

четыре

75 лет

Инженерная доска

два - три

от 45 до 60 лет

Трехслойная доска

один

до 30 лет



Оцінивши по 10-ти бальною шкалою отримані розрахунки, дамо оцінне значення показника товщини верхнього шару.

Товщина робочого шару

Тип паркета

Рабочий слой, мм

Оценочное значение, балл

Массивная доска

5-6

10

Инженерная доска

4-5

7

Трехслойная доска

3-3,5

4

За таким же принципом визначимо оцінне значення для варіантів захисного покриття. З огляду на той факт, що оновлення лакового покриття неможливо без шліфування паркету, частота оновлення лаку збігається з періодичністю механічного ремонту. Для паркету покритих маслом частота необхідного оновлення становить один раз в 5 років, в умовах інтенсивної експлуатації. Визначивши вартість експлуатаційних витрат, можна встановити оцінне значення для досліджуваних варіантів покриття.

Вихідні дані для розрахунку:

Витрата лаку (3 шари) на 1 м.кв. - 400 г / м.кв.

Середня вартість поліуретанового лаку - 27 євро / кг

Витрата масла (2 шари) - 1 літр / 12 м.кв.

Середня вартість масла - 38 євро / літр


Виходячи з наведених даних, проведемо нескладний розрахунок витрат на експлуатацію паркету протягом одного періоду між реставрацією із застосуванням шліфування, тобто за один цикл:

Олія

38/12 = 3,17 євро / м.кв. - витрати на оновлення захисного покриття

15/5 = 3 - кількість оновлень за один 15-ний цикл

3 * 3,17 = 9,51 євро / м.кв. - експлуатаційний витрати за один цикл

 

Лак

27 * 0,4 = 10,8 євро / м.кв. витрати на оновлення захисного шару

1 * 10,8 = 10,8 - експлуатаційні витрати за 15-ний цикл

 

Як показують розрахунки, експлуатаційні витрати для паркету, покритого маслом нижче і хоча різниця не дуже велика, в процентному вираженні вона становить 13%.

Для більшої об'єктивності в оцінці покриття необхідно враховувати той факт, що покриті маслом підлоги можна ремонтувати локально. Оновлення покриття можна робити тільки в тих місцях, де утворилися сліди видимого зносу, але що ще важливіше, можна відновити зовнішній вигляд точково, в місці, де паркет був пошкоджений, наприклад, залишився глибокий слід від падіння важкого предмета. Лакове покриття не дозволяє виробляти локальні ремонти. З огляду на це, на наш погляд дуже важливого обставини, оцінне значення за десятибальною шкалою для лаку і масла складе:

Захисне покриття

Тип покрытия

Оценочное значение, балл

Лак

6

Масло

10

На підставі експертної оцінки, а також беручи до уваги рекомендації по експлуатації виробників паркетних підлог, з точки зору діапазону можливого застосування, трьом досліджуваним типам паркету присвоєні такі оціночні значення:

Діапазон застосування

Тип паркета

Оценочное значение

Массивная доска

4

Инженерная доска

10

Трехслойная доска

6

 

Три критерії, за якими ми проводили оцінку різних типів паркету, в свою чергу не є рівнозначними. Тому, кожному критерію необхідно присвоїти коефіцієнт, що відображає його вплив на довговічність паркетної підлоги:

 

Значення критеріїв оцінки довговічності

Критерий оценки

Значение критерия

Толщина рабочего слоя

3

Вид защитного покрытия

2

Диапазон применения

1

 

Для проведення порівняльного аналізу необхідно зіставляти сумарні бали, які набрав паркетна підлога в результаті розрахунку по представленим таблицями:

Приклад:

Необхідно порівняти два варіанти паркетної підлоги: інженерну дошку покриту лаком і тришарову паркетну дошку покриту олією.

1) Інженерна паркетна дошка, покриття лак

Товщина робочого шару - 10 х 3 = 30 балів

Покриття - 6 х 2 = 12 балів

Діапазон застосування - 10 х 1 = 10 балів

РАЗОМ: 42 бали

2) Тришарова паркетна дошка, покриття масло

Товщина робочого шару - 4 х 3 = 12 балів

Покриття - 10 х 2 = 20 балів

Діапазон застосування - 6 х 1 = 6 балів

РАЗОМ: 38 балів

 

Провівши подібні розрахунки самостійно, Ви зможете зіставити між собою різні види паркетних підлог з точки зору довговічності і експлуатаційних витрат. Якщо як в нашому прикладі, різниця в сумі балів, що рівносильно різниці в «пользах» які Ви купуєте, складе 10% при аналогічній різниці в ціні, то раціональніше вибрати інженерну дошку. Якщо ж ви не плануєте експлуатувати паркет більше 20 років, то з точки зору довговічності, ці продукти стають рівнозначними, при цьому різниця в ціні залишається.

Поділитися в соціальних мережах: