Клейовий спосіб укладання паркетної дошки
Сучасні конструкції тришарової паркетної дошки передбачають замкове з'єднання, завдяки якому збірка паркетної підлоги проводиться швидко і під силу навіть непрофесіоналові. Однак, більшість виробників не рекомендують укладку «плаваючим способом», тобто використовуючи виключно замкове з'єднання, на площі понад 40 метрів квадратних. Отже, для приміщень більше 40 квадратних метрів не обійтися без клейового способу монтажу паркетної дошки. Не слід сприймати необхідність використовувати клей тільки як додаткові витрати, адже клейовий спосіб укладання несе в собі цілий ряд переваг.
Як будемо вибирати клей?
Отже, перед тим як ми будемо вибирати клей, давайте перерахуємо переваги клейового монтажу паркетної дошки. Перше, що необхідно відзначити, це можливість реставрації паркетної дошки з використанням шліфувальних машин, що може знадобитися в разі пошкодження паркетної дошки або природного зносу поверхні. Жорстко закріплена за допомогою клею, паркетна дошка може бути відшліфована і заново покрита лаком або маслом, якщо ж дошка покладена «плаваючим способом», то відшліфувати її неможливо. Справа в тому, що паркетна дошка, змонтована «плаваючим способом», трохи, але рухається вгору-вниз, цей ефект не дозволить шліфувальної машині зняти рівномірний шар. Крім можливості реставрації, важливою відмінністю клейового способу монтажу є велика, у порівнянні з «плаваючим», стійкість паркетної підлоги до перепадів вологості і температури. Маючи велику свободу, паркетна дошка, покладена «плаваючим способом», під впливом надмірної вологості може деформуватися, клей же досить жорстко утримує паркетну дошку і компенсує виникають в ній напруги. В цілому, укладена на клей паркетна дошка прослужить значно довше.
Паркетная доска Черс зі Швеції пройди за посиланням.
Види паркетного клею
Тепер розглянемо види паркетного клею, які в даний час набули найбільшого поширення. Сучасні паркетні клею можна розділити на дві основні групи: двокомпонентні на основі поліуретану або епокси-поліуретанової полімерної смоли і клею на основі сіліл-модифікованого полімеру. Зустрічаються також клею на основі каучукової смоли або синтетичного аналога, а також дисперсійні клею на водній основі, але їх застосовують рідко. Найбільшу популярність отримали двокомпонентні клею, клею на основі сіліл-модифікованого полімеру вважаються досі новинкою і технологія роботи з ними ще не всім укладальника знайома, проте їх популярність зростає з кожним роком. Детально розглянемо клею на основі сіліл-модифікованого полімеру в окремій статті, тут же постараємося розібратися в особливостях двокомпонентних клеїв.
Багато споживачів вважають, що все двокомпонентні клею однакові, але це не так. Деякі продавці користуються сформованим стереотипом про те, що хороший паркетний клей це двокомпонентний клей і свідомо не розкривають споживачеві деталі, а можливо і просто не володіють необхідними знаннями. Головне і визначальне відмінність полягає в основі двокомпонентного клею, такою основою може бути поліуретан або епокси-поліуретанова полімерна смола.
У практичному сенсі, ця різниця безпосередньо впливає не тільки на вартість самого клею, але і що більш важливо - на термін служби і якість паркетної підлоги в цілому. Розберемо по пунктах, отже:
- Чистий поліуретан має менші внутрішні напруги клейового шва після набору міцності в порівнянні з епокси-поліуретаном. Це позначається на стійкості і стабільності паркету в залежності від перепадів температури і вологості. Температурний робочий діапазон по негативних температур у поліуретанів вище, ніж у епоксидів (до -60 градусів за Цельсієм), що розширює можливості застосування такого клею, наприклад, його можна використовувати в неопалюваних приміщеннях.
- Клейовий шов у поліуретанових клеїв після висихання більш еластичний, м'якше, менше схильний до розтріскування і відшарування від основи, в порівнянні з крихким і твердим епокси-поліуретановим швом. На практиці це означає, що паркетні підлоги на поліуретановому клеї стійкі і стабільні, а значить, краще захищені від перепадів температури і вологості.
- Важливе значення має пропорція компонентів (основа і закріплювач), більшість епокси-поліуретанових клеїв має співвідношення компонентів 9 до 1, в той час як поліуретанові клею, наприклад KIILTO 2K PARQUET, має співвідношення 5 до 1. Швидкість реакції, завдяки більшій кількості закріплювача в суміші , у поліуретанового клею вище, що дозволяє скоротити загальний час проведення паркетних робіт. Паркет, покладений на епокси-поліуретановий клей, можна шліфувати лише через 5-7 діб.
- Клей на основі 100% поліуретану відрізняється від епокси-поліуретанових клеїв ще й тим, що в'язкість його робочої суміші в 3 рази вище.
Це позначається на зручності і технологічності клею. Клей не розтікається, добре тримає гребінь, що за відгуками паркетників дуже важливо.
З огляду на всі перераховані відмінності, можна зробити висновок про те, що епокси-поліуретановий двокомпонентний клей має обмежені можливості застосування, а в тих випадках, де його застосування можливо, надійність клейового з'єднання нижче, ніж у клеїв на основі 100% поліуретану. Слід зазначити, що вартість епокси-поліуретанових клеїв нижче, однак, з огляду на значення якісного клейового з'єднання в питанні довговічності аж ніяк не дешевого паркетної підлоги, економія на клеї може обернутися відчутними витратами в майбутньому. Одним словом, економити на якісному клеї не варто.
Якщо є питання, пишіть нам.
Поділитися в соціальних мережах: